Ворожбянський заклад дошкільної освіти
(ясла - садок) "Пролісок"
Ворожбянської міської ради Сумського району Сумської області
41812 Україна м.Ворожба вулиця Перемоги, 4 ,Сумського району, Сумської області
тел.05443 97980; https://sadokprolisok.wixsite.com/site
"Ми не намагаємося стати кращими за інших, ми прагнемо стати завтра кращими за нас сьогоднішніх".
Добрий день, дорогі батьки!
Ми раді бачити Вас, на сайті Ворожбянського закладу дошкільної освіти ( ясла – садок) «Пролісок» Ворожбянської міської ради.
На сайті Ви можете ознайомитися з загальною інформацією про діяльність ЗДО, про життя наших вихованців та педагогів.
Сподіваємося, що Ви знайдете корисну інформацію та отримаєте відповідь на питання, що вас цікавлять.
Бажаємо Вам приємного знайомства з нашою установою.
Мовою освітнього процесу в закладі дошкільної освіти є державна мова - українська мова .
Пріорітетний напрямок виховного процесу - національно-партіотичне виховання дошкільнят
ГЕОЛОКАЦІЯ
Незвичайний 2024-2025 навчального рік, який розпочали ми під звуки сирен повітряної тривоги і артобстрілів, але наші захисники роблять все можливе і неможливе для нашої ПЕРЕМОГИ! Наближаємо ПЕРЕМОГУ і ми, навчаючи і навчаючись!🍁📚✏️Слава Україні!
Заклад освіти надає освітні послуги здобувачам освіти з використанням технології дистанційного навчання за формами організації освітнього процесу: синхронний(платформа Google Meet) та асинхронний режим додаток Signal,Telegram з 01.09.2024 р.
Під час війни діти, як і дорослі, можуть не раз ставати жертвами різноманітних неприємних подій, що травмують психіку. Вони можуть ставати свідками обстрілів та стрілянини,спостерігати руйнування рідного міста чи села, або навіть їхніх домівок.Такий досвід може призвести до виникнення різноманітних психологічних проблем у дітей. Діти можуть ставати дратівливими, неспокійними, полохливими та замкнутими, депресивними. Можуть часто плакати та засмучуватися через дрібниці. Вони починають лякатися гучних звуків, а іноді навіть можуть боятися виходити із дому. В поведінці можуть проявлятися ознаки тривоги та занепокоєння. Дитина може втратити інтерес та цікавість до повсякденних справ: ігор, спілкування та взаємодії з оточенням. Можливе виникнення проблем зі сном: діти можуть прокидатися серед ночі та кричати, плакати під час сну.
Шановні батькі! Якщо ваша дитина стала свідком подій, пов'язаних з військовими діями на території нашої громади та зазнала психологічної травми, просимо вас звертатися по допомогу до фахівців нашого садка.
099-164-76-61 - директор
096-738-35-97 - практичний психолог
🗓️Сьогодні, 21 листопада, День Гідності та Свободи!🇺🇦
☝️У цей День ми вшановуємо усіх тих, хто ціною власного життя, своєю жертовністю демонстрували щире прагнення українців жити у вільній, демократичній і суверенній державі. Усі вони залишаються в пам’яті народу назавжди, стали гордістю й прикладом для майбутніх поколінь.🕯️
✅Із нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи щиро вітаємо учасників національно-визвольної боротьби, всіх тих, хто відстояв перемогу Революції Гідності та сьогодні мужньо боронить рідну землю.
Нехай буде мирне небо над українською землею, добробут й родинна злагода у домівках земляків, не згасає віра в щасливе майбутнє Української держави!🇺🇦
Слава Україні! Героям слава!
У Ворожбянському закладі дошкільної освіти (ясла - садок) "Пролісок" з 11.11.2024р. по 15.11.2024р. пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху.Метою якого є залучення дітей до навчання та дотримання Правил дорожнього руху, безпечної поведінки на дорогах.
Малята із задоволенням намалювали малюнки та долучилися до флешмобу "Дорожнього руху правила єдині,всі поважати їх повинні"
📃🖌Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Вона є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається український народ.
👪📚📙Покоління наших предків мріяли і виборювали своє право на українську мову. Бо наша мова і писемність — це основа у становленні народу і нації, що допомагала нам століттями берегти свою самобутність, передавати знання, пам’ятати про те, ким ми є.
❤️📃Без рідної мови жодна людина не здатна повноцінно почувати себе частиною власного народу, його історії та культури.
💙💛 «Мова – це душа народу, а народ без мови – не народ», – говорив Володимир Сосюра. З гідністю і шаною ми маємо усвідомлювати велику вагу рідного слова й особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім.
27 жовтня у День Української письменності та мови наш заклад долучився до Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.
У цей день вшановується пам’ять Преподобного Нестора Літописця (письменника, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря), з чиїм ім’ям пов’язують започаткування писемної української мови.
Торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина в цілях комерційної сексуальної експлуатації або примусової праці, це сучасна форма рабства.
Саме тому щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, надання допомоги постраждалим, ведення превентивної роботи.
Небайдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні – запорука успішної боротьби з проблемою.
Торгівля людьми заборонена і карається законом України за ст.149 Кримінального кодексу України.
16 жовтня світ відзначає День хліба — свято, присвячене одному з найдавніших і найважливіших продуктів харчування в історії людства. Це не просто день для вшанування хліба, але й нагадування про значення цього продукту для культури, традицій та економіки багатьох країн. Хліб символізує достаток, працелюбність і життєву енергію. Від найдавніших часів до сучасності він є одним із найважливіших елементів харчування, що підтримує людей у різних куточках світу.
Воно було започатковане у 2006 році Всесвітньою продовольчою організацією ООН у рамках програми зі збільшення обізнаності про проблеми харчової безпеки та боротьби з голодом. Це свято покликане підкреслити важливість хліба як основного продукту харчування, а також вшанувати працівників хлібопекарської галузі, які забезпечують людство цим найдавнішим і найпоширенішим продуктом.
Історія хліба
Хліб — один із найстаріших продуктів, який супроводжує людство протягом тисячоліть. Вперше хліб почали випікати ще в давньому Єгипті близько 12 тисяч років тому. Спочатку його готували з примітивних інгредієнтів, таких як вода і
15 жовтня – Всесвітній день миття рук! Цей день Організація Об'єднаних Націй і, зокрема, Дитячий то фонд ООН (ЮНІСЕФ), оголосили як нагадування про прості правила гігієни заради збереження здоров'я та життя людей, а особливо дітей.
Не можна не помітити, що така проста гігієнічна процедура, як миття рук, здатна попередити не тільки зараження організму шкідливими вірусами та інфекціями, але і зробити життя людини більш комфортним, приємним і безпечним.
🍂🍁⛅10 жовтня Всесвітній день психічного здоров'я.
Щодня ми стикаємося зі стресами, переживаннями і тривогами. Але не зважаючи на це потрібно бути мудрими і підтримувати свій емоційний стан в нормі. Тому вітаємо Вас з цим святом і бажаємо витримки і психологічної стійкості! 💛🧡💛
У такий знаменний день вітаємо всіх чоловіків, хлопців, жінок та дівчат, всіх тих, хто стоїть на захисті кордонів нашої Батьківщини. Ви сильні, стійкі, сміливі і хоробрі. Нехай служба буде спокійною, мирною, а життя - яскравим, довгим, а в домі панує тепло, затишок і любов. Шана і слава захисникам і захисниця, слава Україні!
Триває тиждень протидії булінгу в нашому садочку " Зупинимо булінг разом!!!
На сьогодні у світі критичною залишається проблема булінгу – цькування та проявів агресії до особистості з метою її приниження. Україна – в першій десятці країн Європи за його поширеністю . Зовнішність, вимова, поведінка, успіхи в навчанні, статки родини – все це може стати причинами цькування дитини.
Діти не завжди розповідають про булінг. Чому?
Вони нерідко відчувають сором або провину через те, що сталося, і вважають, що мають впоратися самостійно. Страх осуду, нерозуміння та відчуття провини змушують дітей вірити, ніби вони самі винні в ситуації. Діти бояться, що їх не зрозуміють чи засудять, тому мовчать про цькування та пережиті знущання.
Роль дорослих — створити комфортний простір для відкритого спілкування. Довіра, підтримка та прийняття допоможуть дитині зрозуміти, що вона не винна в ситуації та має право на допомогу.
Ми закликаємо не бути байдужими до цієї проблеми, адже, навіть, поодинокий випадок булінгу залишає глибокий емоційний слід на все життя.
Дорогі діти та батьки! Вітаємо вас з Днем Знань. І нехай школа з математичними формулами і експериментами ще попереду, наші малюки вже багато чого досягли. З кожним днем наші діти пізнають світ і вчаться чомусь новому. У цей день хочеться їм побажати прагнення і посидючості, терпіння та інтересу до світу знань, а батькам — розуміння, прояви турботи і підтримки.Щастя,удачі ,а головне, миру та перемоги!
З Днем Знань!🌸🌸🌸🌸🌸
29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Цей день встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року No 621 для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за батьківщину.
Україна сьогодні переживає найбільше випробування в новітній історії – збройну боротьбу за незалежність і територіальну цілісність проти російського агресора.
Сучасна російсько-українська війна триває від 2014 року. Повномасштабне вторгнення російських військ в Україну в лютому 2022 року остаточно зірвало маску з агресивного путінського режиму та відкрило нову сторінку героїзму, стійкості та, на жаль, втрат України в боротьбі за суверенітет і соборність.
29 серпня 2014 року сотні наших захисників у соняшникових полях під Іловайськом поклали свої життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни. 366 українських воїнів полягли там, 429 – зазнали поранень, 158 – зникли безвісти, 300 – опинилися в полоні. Тому символом Дня пам’яті захисників України стала квітка соняха. Він – не просто символ історичної мужності українських воїнів, це – символ життя України.
29 серпня ми згадуємо не лише тих, хто загинув в Іловайській трагедії, а й десятки тисяч полеглих захисників і захисниць України в сучасній російсько-українській війні від 2014 року.
Вони стоять в одному ряду з усіма поколіннями борців за волю і державну самостійність – від воїнів Русі-України, лицарів Костянтина Острозького, козаків Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького та Івана Мазепи до бійців Армії Української Народної Республіки та Галицької армії Західно-Української Народної Республіки, Антигітлерівської коаліції часів Другої світової війни, Української Повстанської Армії. Це воїнство мужньо здобувало героїчні перемоги і віддавало життя за українську землю.
На знак скорботи сьогодні 29 серпня о 9 годині 00 хвилин долучайтеся до загальнонаціональної хвилини мовчання на знак вшанування пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Згадаймо кожного, хто віддав своє життя за Україну!
Ми щоденно пам’ятаємо воїнів, які поклали своє життя за волю та незалежність України, але цей день – для гідного вшанування їхньої пам’яті. День, коли кожен українець має подякувати загиблим захисникам та виявити пошану, вдягнувши символічний сонях пам’яті та схиливши голову під час хвилини мовчання. Це найменше, чим ми можемо віддячити загиблим захисникам за мир у наших домівках та захист.
Адже герої живі, поки жива пам’ять про них.
Слава Україні! Вічна пам’ять та слава її Героям!
Зі святом Незалежності!
Бажаємо кожній українській родині мирного неба, непохитної віри, сімейного затишку та щасливого майбутнього у вільній процвітаючій Україні!
Щиро вітаємо з Днем Державного прапора України! Хочемо побажати кожному з вас непохитної віри в майбутнє нашої країни. Скільки років боротьби пройшов наш народ зі стягом кольору неба та золота в руках. Нехай він завжди буде нагадувати про мир та перемогу кожному громадянину, де б він не був.
📢🤽♂️❗Шановні батьки та любі діти!
Тривають літні спекотні дні і всім хочеться покупатися в річці чи , якщо є можливість, поїхати до моря, щоб зануритися в теплу водичку та поплавати досхочу.
Але не забувайте про головне- правила безпеки.
🔷️Перед купанням рекомендується прогрітися на сонці.
🔸️Тривалість купання варто поступово збільшувати. починаючи з 3 - 5 хвилин. Тривалі купання шкідливі для здоров`я тим, що можуть привести до охолодження організму, настає перевтома серця.
🔻Знаходячись на воді, необхідно вміти добре плавати.
🔷️Якщо Ви не вмієте плавати, не заходьте глибоко у воду.
❗Діти не повинні купатися без нагляду дорослих.
❗Не можна купатися в непризначених і заборонених для цього місцях.
❗Не можна плавати на надувних матрацах і автомодільних камерах:- без перевірки герметичності Вашого плавзасобу;- без спостереження з боку дорослих;- на глибині (Вас може віднести течією);- у місцях, що заросли водоростями;- якщо у воді є гострі предмети (труби, гілки дерев тощо).
♦️Не допускайте витівок дітей на воді.
♦️Не проходьте повз порушення дітьми правил поведінки на воді.
♦️Знаходячись у човні на поверхні води, не пересаджуйтеся на інші місця й не розгойдуйте човен.
🔹️При користуванні водяним велосипедом, плотом завжди пам'ятайте про обережність.
📢🆘️ПАМ`ЯТАЙТЕ, ЩО ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ ПОВОДЖЕННЯ НА ВОДІ ПРИЗВОДИТЬ ДО НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ!
ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ
❗📢Не знаючи броду - не лізь у воду❗
⛳Найбільш корисний відпочинок улітку - це відпочинок на воді. Однак він вимагає пам'ятати про безпеку.
✅Загальні правила поведінки на воді:
1. Відпочинок на воді ( купання, катання на човнах ) повинен бути тільки у спеціально відведених місцевими органами виконавчої влади та обладнаними для цього місцях.
2. Безпечніше відпочивати на воді за світлої частини доби.
3. Купатися дозволяється за спокійної безвітряної погоди із швидкістю вітру до 10 м/сек., температурі води - не нижче + 18 градусів за Цельсієм. повітря - не нижче + 24 градусів за Цельсієм.
4. Перед купанням рекомендується пройти огляд лікаря.
5. Після їжі можна купатися не раніше, ніж через 1,5-2 години.
6. Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни повітря та води.
7. У воді варто знаходитися не більше 15 хвилин.
8. Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, за ліпше відпочити у тіні.
9. Не рекомендується купатися наодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.
10.Перед стрибком у воду переконайтеся у безпеці дна, достатній глибині водойми.
11.Пірнати можна лише там, де для цього є достатня глибина, прозора вода, рівне дно.
12.Кататися на човні ( малому плавзасобові) дозволяється тільки після отримання дозволу та реєстрації у чергового по човновій станції.
13.Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи у постійному напруженні, не гониться за швидкістю просування на воді, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря і необхідних тренувань.
Правилами поведінки на воді забороняється:
1. Купатися у місцях, що не визначені місцевими органами виконавчої влади та не обладнані для купання людей.
2. Залазити на попереджувальні знаки, буї та бакени.
3. Стрибати у воду з човнів, катерів чи споруд, що не призначені для цього.
4. Пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.
5. Використання для плавання такі небезпечні для життя засоби, як дошки, колоди, автомобільні камери, надувні матраци чи інші знаряддя, що не передбачені для плавання.
6. Плавати на плавзасобах на пляжах та інших місцях, що відведені для купання
7. Вживати спиртні напої.
8. Забруднювати воду і берег ( кидати пляшки , банки, побутове сміття і т.і.), прати білизну й одяг у місцях для купання.
9. Підпливати близько до плавзасобів, що йдуть неподалік від місць купання.
10.Допускати у воді грубі ігри, що пов’язані з обмеженням руху рук і ніг. П.Подавати помилкові сигнали небезпеки. 11. Перед стрибком у воду переконайтеся у безпеці дна, достатній глибині водойми.
12. Пірнати можна лише там, де для цього є достатня глибина, прозора вода, рівне дно.
13. Кататися на човні ( малому плавзасобові) дозволяється тільки після отримання дозволу та реєстрації у чергового по човновій станції.
14. Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи у постійному напруженні, не гониться за швидкістю просування на воді, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря і необхідних тренувань.
Всіх українців хочемо привітати з Днем Конституції України! Хочемо побажати, щоб закони оберігали, захищали та гарантували безпеку і свободу у власній державі. Бажаємо кожному громадянину активної громадянської свідомості та патріотичної позиції, а ще розвитку та процвітання!
День батька – це особливе свято, яке нагадує нам про важливість тата в нашому житті. Його щира любов, невтомна підтримка та мудрі поради роблять нас сильнішими, дають віру у власні сили та ведуть до нових звершень.
В Україні День батька офіційно відзначається з
2019 року. Хоч це свято з'явилося у нас нещодавно, воно вже стало чудовою можливістю висловити татові свою безмежну вдячність та любов.
Вітаємо кожного з Днем друзів!
Бажаємо знайти чудових, щирих, яскравих і надійних людей, дружба з якими буде завдовжки в життя! А якщо ж такі люди вже є - щасливих поворотів їм у житті, добрих змін, спільних подорожей і захопливого спілкування!
З Днем захисту дітей!
Нехай не тільки в цей святковий день, а й у будь-який інший, кожна дитина буде оточена любов'ю і турботою! Нехай збуваються всі ваші бажання, нехай батьки завжди будуть вам підтримкою. Ідіть по життю з посмішкою, наші дорогі дітки!
У ці травневі дні все європейське співтовариство відзначає День Європи в Україні.
Цей день є незмінним підтвердження цілей нашої нації стати не лише географічною частиною Європи, а й гордим представником європейської спільноти.
Та сьогодні український народ героїчно відстоює від рашистської навали демократію, свободу, історію, людські життя та мрії усієї прогресивної Європи. В ці темні часи ЄС стоїть поруч з Україною, підтримуючи наш вибір європейського майбутнього.
Тож нехай це свято нагадує нам, що Європа починається із кожного з нас. Впевнені, що не зважаючи на всі перепони і труднощі Україна стане повноправним членом європейських структур і, як наслідок отримає новий поштовх для культурного і економічного розвитку! Бажаємо усім мирного неба над головою.
З Днем Європи!