top of page
                                                        ГЕПАТИТИ: ШЛЯХИ ПЕРЕДАВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА
                                                        Гепатит — це захворювання печінки запального характеру,                                                              як правило, вірусного походження.
                                                        Гепатит B і C — два основних типи з п’яти різних інфекцій                                                              гепатиту — є причиною 96% всіх випадків смерті від                                                                        гепатиту. Близько 325 млн людей у світі живуть з хронічною                                                          інфекцією, спричиненою вірусом гепатиту B або вірусом                                                                гепатиту C.
                                                        Шляхи передавання гепатиту B:
                                                       •    від матері до дитини під час народження;
                                                       •    незахищені статеві контакти;
                                                       •    небезпечні медичні та інші маніпуляції, пов’язані з контактом з кров’ю (татуювання, пірсинг тощо);
•    використання нестерильного ін’єкційного інструментарію при вживанні наркотиків.
Гепатит B є небезпечним і для працівників охорони здоров’я, які можуть мати травми від уколів голками при догляді за пацієнтами, інфікованими ВГB.
Найкращий та найбільш ефективний спосіб попередження інфікування ВГB — це вакцинація.
Яким чином гепатит B НЕ передається?
Вірус гепатиту B не передається через столові прибори, унаслідок годування груддю, через обійми, поцілунки, рукостискання, кашель, чхання, користування громадськими басейнами чи подібними об’єктами.
Вірус гепатиту C (HCV), в основному, передається під час контакту з інфікованою кров’ю чи біологічними рідинами інфікованої людини. Найпоширеніші шляхи передавання:
•    небезпечні медичні та інші маніпуляції, пов’язані з контактом з кров’ю (татуювання, пірсинг тощо);
•    використання нестерилізованих побутових та професійних приладів після інфікованої людини (зубні щітки, манікюрні ножиці, бритви тощо);
•    використання нестерильного ін’єкційного інструментарію для вживання наркотиків;
•    під час переливання крові та її компонентів.
Можливе також передавання інфекції під час незахищеного статевого контакту, але це відбувається набагато рідше. Крім того, ВГC може передаватися від матері до дитини. Вакцини проти гепатиту C не існує.
Як можна захистити себе?
Ви можете захистити себе від гепатиту B за допомогою вакцинації, що формує імунітет у середньому на 20–30 років, а інколи — пожиттєво.
Станом на 1 липня 2018 р. в Україні наявні 1 805 242 дози рекомбінованої вакцини для профілактики гепатиту B.
Крім цього, поширенню вірусу гепатиту B можна запобігти таким чином:
•    уникайте контактів з кров’ю та рідинами організму інших людей;
•    уникайте непотрібних ін’єкцій: вибирайте пероральні ліки замість ін’єкцій там, де це можливо;
•    уникайте випадкових статевих контактів, завжди використовуйте презерватив;
•    ніколи не діліться персональними бритвами чи зубними щітками, манікюрними ножицями та іншими засобами індивідуального користування;
•    використовуйте тільки стерилізовані інструменти для пірсингу і татуювання;
•    вагітним жінкам, у яких діагностовано гепатит B, слід порадитися зі своїм лікарем про те, як запобігти передаванню вірусу до дитини.
 
111.jpg
351312314_1598440130635540_6625784402607361023_n (1).jpg
351108196_193151787021814_3900531327258403618_n (1).jpg
351339302_784622703255285_6875384107680039611_n.jpg
                                                         Що таке імунізація?
Імунізація допомагає захистити Вас від інфекційних захворювань. А також сприяє зниженню поширення захворювань і запобігає епідемії. У більшості випадків імунізація проходить у вигляді ін'єкцій. Препарат, який вводитися називається вакцина, а процес вакцинацією або імунізацією.
У вакцині, як правило, міститься невелика кількість ослаблених або мертвих форм мікроогранізмов або вірусів, які викликають захворювання. Такого кількість не достатньо для розвитку захворювання в дійсності. Але його цілком достатньо для формування відповіді імунної системи, при якому виробляються антитіла. Згодом антитіла зможуть розпізнавати і атакувати подібні мікроорганізми або віруси при попаданні в організм.
Іноді вакцинація не запобігає захворюванню повністю, але сприяє більш легкому його течією. Одні вакцинації робляться тільки один раз. Інші вакцинації проводяться в кілька етапів.
Більшість працівників охорони здоров'я, дослідників у галузі медицини і професійних медичних організацій рекомендують дітям проходити вакцинацію.
Завдяки вакцинації людство перемогло натуральну віспу; захворюваність на поліомієліт знизилася на 99%, ще трохи й людство назавжди знищить цю страшну хворобу; знизився рівень захворюваності на правець, дифтерію, кашлюк, краснуху, захворюваність менінгітами, раком печінки; глобальна смертність від кору знизилася на 75%.
Поліомієліт - це високоінфенційне захворювання,яке спричиняє віоліовірус.У близько 0,5% випадків поліовірус переміщується з кішківника і вражає центральну нервову систему,що призводить до розвитку в'ялого паралічу,часто невиліковнрго.

               Звертати увагу на зміст так званих "єшок" вкрай важливо

   Прихована небезпека криється в написах на упаковках продуктів, які залишаються справжньою загадкою для більшості з нас. Але звертати увагу на зміст так званих "єшок" вкрай важливо для здоров'я, попереджають дієтологи.      Як розпізнати корисні і небезпечні добавки , Читайте далі.

Важливо знати, що існують "ешки", яких краще уникати і найбільше їх у фастфуді.

   "Крім того, що вони викликають звикання на рівні смакових рецепторів, надлишок цієї добавки негативно впливає на печінку, на кишечник", – пояснила Карина Дейнеко, лікар-дієтолог.

   Але поруч у списку можна знайти і шкідливі "ешки": "Якщо щодня людина вживає ці продукти у своєму раціоні, у нього підвищуються ризики виникнення раку кишечника", – попереджає експерт.

   Примітно, що в яблуці і апельсині також є добавки, але це природні "ешки", іноді їх додають до продукту, щоб зробити його більш корисним.

грип.jpg

     

          Кір у дітей та дорослих: симптоми і лікування

 Кір – це інфекційна хвороба, що вражає дітей та дорослих без імунітету проти неї. З початку 2019 року в різних містах України було зафіксовано кілька спалахів кору, а в лікарні потрапили як діти, так і дорослі. Щоб вберегти своє здоров'я, читайте про головні симптоми кору та методи його лікування. 

  Кір – небезпечне вірусне захворювання, яке є однією з найпоширеніших причин дитячої смертності у світі. Переважно на кір хворіють саме діти, які не мають щеплень. Однак дорослі та підлітки, яких не вакцинували в дитинстві, також можуть захворіти. Це підтверджує ситуація в Україні: з початку 2019 року кір діагностували у понад 5 тисяч людей.

Зібрали для вас основну інформацію, що таке кір та як вберегтися від цієї недуги.

Як передається кір

Спершу зауважимо, що на кір хворіють тільки люди, відповідно, і зараження відбувається тільки від людини до людини. Вірус кору передається повітряно-крапельним шляхом при тісному контакті з хворим від моменту появи перших симптомів хвороби до 5 дня від початку висипки. В інфікованого кір також проявляється не одразу: від моменту зараження до захворювання проходить від 7 до 21 днів. Це – прихований період хвороби.

Примітка. Кір не передається через побутові предмети та третіх осіб, які контактували з інфікованими.

Важливо відзначити, що кір нестійкий до впливу зовнішнього середовища, відтак, вірус гине під час кип'ятіння чи дезінфекції. За кімнатної температури в приміщенні збудник залишається активним впродовж двох днів. Натомість оптимальною для вірусу є температура нижче за 15 градусів: тоді вірус довго зберігається.

 Оскільки вірус кору дуже легкий, він здатний потрапляти на інші поверхи крізь вікна та вентиляцію та навіть в сусідні будівлі через потоки повітря. Людина може заразитися кором у випадку, коли перебуває в будинку з вірусом або ж контактує з хворим.

Симптоми кору в дітей і дорослих

Здебільшого, на кір хворіють один раз, а повторні випадки трапляються дуже рідко. При цьому заразитися вірусом може будь-яка людина, яка не має імунітету.

  Симптоми кору проявляються у кілька етапів. Спершу інфікована людина стає млявою, у неї виникають проблеми зі сном та знижується апетит. Пізніше з'являються нежить та кашель, а також підвищується температура. Ці ознаки легко сплутати із застудою, тому будьте обачні.

Уже через кілька днів температура падає, а от кашель та нежить навпаки посилюються. При цьому в хворого збільшуються лімфовузли, виникає запалення слизової оболонки очей, можуть бути гнійні виділення. Рожеві крапкові висипання з'являються на 2-3 день. Їх можна помітити на слизовій оболонці ясен, щік та губ ще до появи висипів на тілі.

bottom of page