Ворожбянський заклад дошкільної освіти
(ясла - садок) "Пролісок"
Ворожбянської міської ради Сумського району Сумської області
41812 Україна м.Ворожба вулиця Перемоги, 4 ,Сумського району, Сумської області
тел.05443 97980; https://sadokprolisok.wixsite.com/site
"Ми не намагаємося стати кращими за інших, ми прагнемо стати завтра кращими за нас сьогоднішніх".
Щоб уникнути потрапляння дитини у пастку соцмереж і захистити від їхнього негативного впливу, психологи дають такі поради:
1. Передусім батьки зобов'язані цікавитися життям своїх дітей: чим займаються, як почуваються, що їх турбує, які емоційні переживання вони проходять. А головне - щиро їх любити і усіляко цю любов проявляти до дітей. Адже саме через байдужість батьків, обмаль спілкування з ними їхні нащадки почуваються непотрібними, зайвими у сім'ї, а тому шукають це спілкування і розуміння в соцмережах (колись цю роль виконувала вулиця).
2. Потрібно організувати довірливі стосунки з дитиною. Коли вона отримає свій перший гаджет чи інший мобільний пристрій, одразу домовитися з нею про основні правила щодо користування ними. Наприклад, що саме вона може робити в інтернеті; на які сайти можна чи не можна заходити; які дописи та новини поширювати; кого з незнайомців може приєднувати до друзів, оскільки це може бути небезпечно і т. д. А батьки мають погоджувати з дітьми, які фотографії дітей та інформацію про них можуть викладати в соцмережі без їхнього дозволу.
3. Батьки мають дізнаватися, на які сайти заходять їхні діти, чим цікавляться (форуми, соцмережі, ігри, фільми), чому просиджують годинами в інтернеті. Які взагалі їхні життєві інтереси. І, за можливості, обмежувати час перебування в інтернеті та блокувати доступ до небезпечних сайтів.
4. Також батьки зобов'язані навчати дитину розвивати критичне мислення щодо інтернетної інформації: розповідати про те, що не вся інформація правдива, що деяка може бути не лише фейковою, а й нести небезпеку для життя, для фізичного й психічного здоров'я.
5. Не карати дитину за інтерес до підозрілих сайтів та ігор, адже вона ще у віці, коли цікавить усе нове, незвідане, а спокійно, з любов'ю пояснювати, до чого може призвести така цікавість.
6. З більш дорослими дітьми-підлітками приділяти увагу їхнім переживанням і невимушено обговорювати їх. Наголошувати дитині, що переживають за неї і люблять, намагатися підтримувати у всіх починаннях, терпляче давати мудрі поради, навіть якщо дитина їх відштовхує. Тобто налагоджувати такі душевні містки, які допоможуть побудувати довіру між батьками і дітьми.
7. Аби витягти дітей із соцмереж, психологи радять оформлювати їх онлайн-час, тобто подбати, щоб у дитини були додаткові заняття, прогулянки, відвідування музеїв чи бібліотек, інтерактивні ігри та читання книг. А щоб інтернет не замінив дитині увесь білий світ, у батьків з нею мають бути спільні ігри, спільні перегляди фільмів чи телепередач, спільні прогулянки та, за можливості, спільні відвідування спортивних чи мистецьких заходів та гуртків тощо.
"Дитина під час війни - чим зайняти"
Постійні звуки сирени, безкінечні збирання в укриття, постріли, шум і паніка дорослих - руйнує психіку дитини. Згодом діти або привикають до такого ритму , або навпаки загострюється відчуття тривоги чи страху. Але ми можемо допомагати дитині відволікаючи її творчістю, іграми, казками ...
Пропоную Арт-терапевтичний вірш-техніка для зниження тривоги чи зменшення страху
Ми з тобою зараз уявимо швиденько
В руках красиву кульку пухнасту і м'якеньку
Зі мною поділися що більше довподоби
Зелена чи рожева, чи може кольорова?
В руках ця наша кулька чарівну силу має
З серденька всі тривоги і страхи забирає
Якщо боїшся, друже, в руках зжимай її
Із кулькою стискаються усі страхи твої.
Коли ми розжимаємо малесенькі долоні
Ми бачим страх дрібне-е-есенький у нашому полоні
Ти нахились тихесенько й подуй в цю горошину
І прошепчи гарнесенько слова такі-і-і красиві.
І кожне слово лагідне наповне кульку нашу
І сміхом, щастям, ласками - тепер вона на-а-айкраща
Своїми оченятами вона тобі моргає
У гру чудову гратися до себе закликає
Шепчи на вухо кульці якесь веселе слово
З тобою в "крокодила" зіграємо чудово
Дивись і настрій в кожного тепер повеселів
Ми з кулькою пухнастою дякуєм тобі.
Після віршика можна грати "Крокодила" на веселі слова чи на слова що приносять спокій, радість, щастя, задоволення. Добре коли в дитини також є якась справжня м'яка кулька чи дві - можна пограти у кінезіологічні ігри чи просто постискати кульки зігравши в гру "Хто непереможний і дужий".